ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

90% українців не довіряють вітчизняній медицині
Неділя, 14 Липня 2013

Непрофесіоналізм, хабарництво і відсутність реформ у галузі призвели до того, що вже 90% українців не довіряють вітчизняній охороні здоров’я.
Головні причини розчарування в медицині криються у використанні застарілого устаткування – цю причину назвали три з чотирьох опитаних, а також, на думку майже половини респондентів, – в низькому рівні професіоналізму лікарів.
За останні кілька років кількість людей, які не в захваті від держмедицини, подвоїлася. На сьогодні лише один українець із ста готовий висловити повне задоволення роботою людей у білих халатах.

Експерти вважають, що падіння рівня довіри до сфери охорони здоров’я посилюється постійним зростанням лікарської корупції, а також затягуванням давно назрілої галузевої реформи. За оцінками фахівців, середня “винагорода” лікарю держполіклініки від пацієнта на сьогодні досягла 200-250 грн., фактично зрівнявшись з вартістю консультації в приватному медзакладі.
Недовіра пацієнтів стало лише частиною клінічної картини важкої хвороби, від якої все ніяк не може вилікуватися держмедицина.
Так, за рівнем дитячої смертності, яка є об’єктивним індикатором стану медицини в будь-якій країні, Україна займає одне з останніх місць в Європі: за оцінками, наведеними у звіті ВООЗ за 2011 рік, на берегах Дніпра в кожній 1 тис. новонароджених десять немовлят гинуть. Цей показник гірший лише в Росії, Болгарії, Румунії, Албанії та Молдові.
У рейтингу загального стану здоров’я нації – The World’s Healthiest Countries 2012, складеному агентством Bloomberg, – Україна займає 99-е місце з 145 країн. Для порівняння: Естонія – на 57-му, Грузія – на 77-му, а Узбекистан – на 85 місці.
У держлікарнях не вистачає не тільки місць для пацієнтів, але і грошей на їх лікування. Так, сума, що виділяється з бюджету на лікування одного хворого, в Україні становить 1 тис. грн. або $ 125 на рік. За даними Світового банку, в Польщі подібні витрати дорівнюють $ 900, в Естонії – $ 987, у Греції – $ 2,8 тис., у Фінляндії – $ 4,3 тис.
“Україна пасе задніх у рейтингах тому, що держава досі застосовує радянський підхід до фінансування охорони здоров’я, а в ринкових умовах він не працює”, – вважає Дмитро Шерембей, український представник Світового дорадчої ради спільнот WorldCAB, що займається захистом прав пацієнтів. На його думку, медицина – єдина галузь в країні, якої не торкнулась повноцінна реформа.

Автор: Fedir
Прочитали: 499 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?
 • Чи є права в українського пацієнта?

  Читайте також:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
 • Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
 • Як ділять хабарі в лікарнях і карають за чесність
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 234
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.