ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?
Середа, 09 Березня 2011

Київ – Більшість українців вважає, що в системі охорони здоров’я існує корупція. Такі дані днями оприлюднив Інститут Горшеніна відповідно до телефонного опитування, проведеного наприкінці лютого. Майже половина респондентів зізналась, що мала нагоду зіткнутись із випадками прямого вимагання грошей. Тим часом урядовці пояснюють: низькі зарплати медпрацівників та застарілі устаткування лікарень не створюють умов для забезпечення гідного рівня охорони здоров’я.

Киянка Катерина вже другий тиждень ходить із загіпсованою рукою. Візит до державного травмпункту коштував дівчині близько трьохсот гривень. За цю суму її оглянули, зробили рентген зламаної руки та наклали гіпс. За словами дівчини, відкрито гроші попросила тільки санітарка. За те, що «люб’язно провела постраждалу до рентген-кабінету і назад».

«Після того, як усім було заплачено, усі стали дуже добре працювати, – розповідає Катерина. – Ставлення зовсім було іншим, аніж перед тим, коли я зайшла спочатку в кабінет».


Згідно з опитуванням Інституту Горшеніна, майже сімдесятьом відсоткам респондентів довелося оплачувати послуги лікаря у поточному році, а близько чверті опитаних заявили, що не платили жодного разу. При цьому майже у половини опитаних медпрацівники вимагали грошей напряму, а сорок шість відсотків із такими випадками не стикалися.

В той же час відповідно до інформації, опублікованої на урядовому порталі, середня зарплата лікарів в Україні станом на 1 грудня минулого року складала 1730 гривень. Для порівняння, лікар-терапевт вищої категорії, що мешкає не у столиці та працює у міській поліклініці, сьогодні заробляє всього півтори тисячі гривень за місяць, а лікар-початківець – близько 900.

Не з держбюджету – так із хворого

В уряді поки не бачать єдиного рецепту вирішення корупційної проблеми української системи охорони здоров’я. Потрібно офіційно визначити вартість тих чи інших медичних послуг, а тоді вже шукати джерела покриття цієї вартості, говорить Микола Хобзей, директор Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України.

«Немає безкоштовної охорони здоров’я, кожна послуга щось коштує, – зазначає він. – І якщо вона безоплатна для пацієнта, отже, за це платить або держава з бюджету або страховий фонд, або якийсь добровільний фонд тощо. Тобто все має свою вартість».

Одним із можливих варіантів Микола Хобзей вважає запровадження страхової медицини. Цю ініціативу парламентарі розглядають вже четвертий рік, відтоді як вперше подали такий законопроект у 2007-му. Однак механізм впровадження страхової медицини досі перебуває на стадії розробки.


Джерело: Радіо "Свобода"
Прочитали: 640 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • Чи є права в українського пацієнта?

  Читайте також:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
 • Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
 • Як ділять хабарі в лікарнях і карають за чесність
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 234
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.