ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
Четвер, 03 Березня 2011

Близько сотні пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії Черкаського і Чернігівсько центрів гемодіалізу «Фрезеніус» 2 березня провели пікет під будівлею Кабміну «Чиновники б’ють по нирках». У руках хворі тримали плакати «Дайте право лікуватись», «Гемодіаліз = життя», «Чиновники! Не бийте по нирках», «Фрезеніус» - наше життя» і скандували відповідні гасла.  Хворі вимагали від влади не позбавляти їх права на лікування у приватному німецькому закладі, бо такого самого рівня якості гемодіалізу вони не зможуть отримати в обласних лікарнях. А саме від процедури якісного і вчасного гемодіалізу залежить стан їхнього здоров’я і власне життя.


Черкаських і чернігівських пацієнтів привела до Києва відмова місцевих властей продовжити оплату за лікування цих хворих у  черкаському та чернігівському центрах гемодіалізу «Фрезеніус» та їх примусове переведення на лікування в обласні лікарні.
Та справа в тому, що пацієнти вже не хочуть повертатися до лікування в обласній лікарні, бо бояться погіршення стану свого здоров’я, а також ризику інфікування вірусними гепатитами. Крім того, пацієнти знають, що кількість місць в обласних лікарнях обмежена, тому позбавившись можливості лікуватися у центрах гемодіалізу «Фрезеніус», вони можуть не отримати можливість лікуватися в обласних лікарнях. До того ж, примушуючи людей лікуватись виключно в обласній лікарні, чиновники порушують права хворих, зокрема, право людини на вибір місця лікування.
У Чернігові і Черкасах представники місцевих обласних головних управлінь охорони здоров’я не захотіли дослухатись до гемодіалізників, натомість вони приїхали відповідати перед хворими у Київ. Чиновники миттєво були оточені обуреними хворими, які ставили запитання про те, на яких правах місцева влада диктує їм, де їм лікуватись і чому примушує їх лікуватись виключно в обласних лікарнях. А пацієнти цього не хочуть, бо за їхніми словами, «у «Фрезеніусі» лічать, а в обласній лікарні - калічать».
Під час акції протесту пацієнти-гемодіалізники підписали офіційне звернення до прем’єр-міністра України Миколи Азарова та публічно передали його Ільєнку Олександру головному спеціалісту Департаменту інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів, який вийшов до протестуючих. У підписаному зверненні гемодіалізники просять прем’єр-міністра втрутитись у ситуацію, що склалась нині довкола їх лікування у діалізному центрі «Фрезеніус» і не допустити їх переведення назад на лікування в обласні лікарні.
Також вислухати вимоги пікетуючих прийшов директор департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей. Представник МОЗ України пообіцяв розібратись у ситуації і наступного разу зустрітись не на пікеті, а під час «круглого столу» за участі представників Міністерства, провідних фахівців нефрологічного профілю, обласного керівництва Чернігова та Черкас, представників діалізного центру «Фрезеніус» та самих пацієнтів.
За словами головного лікаря центру «Фрезеніус» Володимира Новаковського, перед будівництвом діалізних центрів в обох областях між ними та представниками властей Чернігівської і Черкаської областей були підписані протоколи про наміри. «В обох областях не вистачало місць і відповідного обладнання для лікування пацієнтів, які потребували медичної  допомоги (гемодіалізу) в обласній лікарні. Усі зобов’язання, що їх узяв на себе «Фрезеніус», було виконано – був створений найсучасніший діалізний центр, який за рівнем оснащення та досконалістю технологій  відповідає найсуворішим вимогам». Проте, чому сьогодні місцева влада відмовляється від послуг «Фрезеніусу» нам, як інвесторам та стороні налагоджування державно-приватного партнерства, необхідність якого широко декларується останнім часом, абсолютно незрозуміло, - зазначив В. Новаковський.


Довідкова інформація:

За даними «Національного реєстру хворих на хронічну ниркову хворобу»  в Україні нараховується близько 450 000 людей з хронічною хворобою нирок. Нині держава забезпечує гемодіалізом 3 492 хворих і це лише 15% від усієї кількості хворих, що потребують такого лікування. Держава, за рахунок власних потужностей, не спроможна забезпечити гемодіалізом усіх хворих, хто цього потребує.
У даній ситуації на допомогу державі прийшла всесвітньовідома німецька компанія «Фрезеніус», яка взяла на себе частину хворих, яким не вистачає місця в обласних лікарнях, зокрема, Чернігова та Черкас. Про що й було підписано протокол про наміри та договір про реалізацію. Та, на жаль, вони не виконуються наступними представниками регіональної влади.
Центри гемодіалізу «Фрезеніус» - у Черкасах і Чернігові, збудовані та введені в експлуатацію відповідно у 2009 та 2010 рр. за кошти німецького інвестора, є найсучаснішими клініками, що оснащені та працюють за вищими європейськими стандартами. Але їх робота викликає роздратованість місцевих медичних адміністрацій. З невідомих причин місцеві чиновники роблять все, аби перешкоджати лікуванню людей у німецькій клініці – їх шантажують, їм погрожують. Останньою краплею стали листи від місцевих чиновників на адресу кожного з пацієнтів, в яких вони залякували пацієнтів, що у разі їхньої відмови лікуватися в обласній лікарні з власної волі, їм відмовлять у лікуванні взагалі.


Автор: Оксана Соломченко
Прочитали: 573 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?

  Читайте також:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • Чи є права в українського пацієнта?
 • Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
 • Як ділять хабарі в лікарнях і карають за чесність
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 234
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.