ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
Середа, 02 Березня 2011

2 березня 2011 року об 11:00 відбудеться пікет «Чиновники б’ють по нирках» - понад сотня хворих із хронічною хворобою нирок V ступеню вийдуть під стіни Кабінету Міністрів України і вимагатимуть забезпечити їх
лікуванням методом гемодіалізу, від якого залежить їхнє життя.
Приводом для проведення пікету стала відмова черкаських  і чернігівських властей продовжити оплату за лікування цих хворих у  черкаському та чернігівському центрах гемодіалізу «Фрезеніус» та їх примусове переведення на лікування в обласні лікарні.
Та справа в тому, що отримувавши якісне лікування у німецькій клініці, пацієнти вже не хочуть повертатися до лікування в обласній лікарні, бо бояться погіршення стану свого здоров’я, а також ризику інфікування вірусними гепатитами. Крім того, пацієнти знають, що кількість місць в обласних лікарнях обмежена, тому позбавившись можливості лікуватися у центрах гемодіалізу «Фрезеніус», вони можуть не отримати можливість лікуватися в обласних лікарнях. До того ж, примушуючи людей лікуватись виключно в обласній лікарні, чиновники порушують права хворих, зокрема, право людини на вибір місця лікування.


Пацієнти вимагатимуть від прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я не позбавляти їх права на життя і забезпечити їх вчасною та якісною процедурою гемодіалізу. Люди планують передати прем’єр-міністру офіційного листа із проханням про допомогу і попереджають, якщо їхні звернення залишаться без уваги – вони будуть змушені вдатися до більш радикальних дій.

Для довідки:

За даними «Національного реєстру хворих на хронічну ниркову хворобу»  в Україні нараховується близько 450 000 людей з хронічною хворобою нирок. Нині держава забезпечує гемодіалізом 3 492 хворих і це лише 15% від усієї кількості хворих, що потребують такого лікування. Держава, за рахунок власних потужностей, не спроможна забезпечити гемодіалізом усіх хворих, хто цього потребує.
У даній ситуації на допомогу державі прийшла всесвітньовідома німецька компанія «Фрезеніус», яка взяла на себе частину хворих, яким не вистачає місця в обласних лікарнях, зокрема, Чернігова та Черкас. Про що й було підписано протокол про наміри та договір про реалізацію. Та, на жаль, вони не виконуються наступними представниками регіональної влади.
Центри гемодіалізу «Фрезеніус» - у Черкасах і Чернігові, збудовані та введені в експлуатацію відповідно у 2009 та 2010 рр. за кошти німецького інвестора, є найсучаснішими клініками, що оснащені та працюють за вищими європейськими стандартами. Але їх робота викликає роздратованість місцевих медичних адміністрацій. З невідомих причин місцеві чиновники роблять все, аби перешкоджати лікуванню людей у німецькій клініці – їх шантажують, їм погрожують. Останньою краплею стали листи від місцевих чиновників на адресу кожного з пацієнтів, в яких вони залякували пацієнтів, що у разі їхньої відмови лікуватися в обласній лікарні з власної волі, їм відмовлять у лікуванні взагалі. 


Автор: Оксана Соломченко
Прочитали: 467 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?

  Читайте також:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • Чи є права в українського пацієнта?
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
 • Як ділять хабарі в лікарнях і карають за чесність
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 234
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.